چهارشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٧
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
امام حسین (ع) اَلبَخيلُ مَن بَخِلَ بِالسَّلامِ؛ بخيل ، كسى است كه در سلام كردن بخل ورزد.
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
آیا از امکانات سایت رضایت دارید؟

بلی
خیر

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
صفحه اصلی > کتابخانه دانشکده > معرفی کتابخانه 

مرکز آموزشی و پژوهشی دانشکده پرستاری، مامایی و پیراپزشکی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی واقع در شهرستان رفسنجان، بلوار جمهوری اسلامی واقع شده که این مرکز دارای یک کتابخانه و یک سالن مطالعه می باشد.

اهداف کتابخانه:

هدف نهايي هر كتابخانه‌اي فراهم آوري وسايل دسترسي به اطلاعات براي هر كس، در هر زمان و مكان و مهم‌تر از همه، اهميت دادن به ديدگاه استفاده‌كنندگان از كتابخانه است. توسعه جوامع انساني، ارتباط ناگسستني با كتاب و كتابخانه‌ها دارد و اهميت اين مراكز بر كسي پوشيده نيست. این مرکز با هدف ارائه اطلاعات و راهنمایی در خصوص کتاب، نشریات و ارائه خدمات به اساتید، اعضای هیئت علمی، دانشجویان، کارکنان و سایر مراجعینی که در یکی از کتابخانه های وابسته به دانشگاه علوم پزشکی عضو می باشند، در حال ارائه خدمات می باشد.

آشنايي با كتابخانه:

كتابخانه دانشكده پرستاري و مامايي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني رفسنجان در سال1367 در محلي غير از محل فعلي با هدف گردآوري منابع علمي و معتبر در زمينه پرستاري و مامايي و علوم وابسته به آن و فراهم آوري خدمات متناسب با نياز مراجعين دانشكده تاسيس گردید.

كتابخانه مجهز به سيستم کامپيوتري امانت و جستجو با نصب " نرم افزار كوها "  می باشد. این نرم افزار از طريق شبكه داخلي به سایر كتابخانه هاي تحت پوشش دانشگاه متصل و دستیابی به اطلاعات آنها امکان پذیر می باشد. سيستم قفسه بندي كتب از نوع باز ( دسترسي آزاد مراجعه كننده) است.

کتابها شامل موضوعات: پرستاری، زنان وزایمان، دارو شناسی، روانشناسي، اسلام، مديريت، آموزش، روش تحقيق و کليه مباحث پزشکي مي باشد.

مهمترين موضوعات کتابخانه عبارتند از:

۱.پرستاري شامل: داخلي جراحي،  فن، بهداشت، اطفال، روان پرستاري

۲. مامايي شامل: بارداري و زايمان، زنان، بهداشت مادر و کودک و تنظيم خانواده، آموزش مامايي

۳. اتاق عمل

4. هوشبری

5. رادیولوژی

6. علوم آزمایشگاهی

  مشخصات  کتابخانه و سالن مطالعه:

کتابخانه شامل بخشهاي امانت، مرجع، پايان نامه، مجلات و اطلاع رساني مي باشد. این کتابخانه دارای گنجایش 61 قفسه کتاب فارسی، 20 قفسه کتاب قفسه کتاب اطلس و فرهنگ و 10 قفسه مخصوص مجلات می باشد . این واحد دارای یک عدد سالن مطالعه جهت استفاده مراجعین با 24 عدد صندلی، 8 عدد میز مطالعه دو نفره و 6 عدد میز مطالعه یک نفره می باشد ودر این کتابخانه یک محل مناسب جهت استفاده از مجلات با  دوازده عدد صندلی و چهار عدد میز مطالعه دو نفره می باشد.

آمار منابع موجود در کتابخانه

کتاب فارسی 18780 جلد

کتاب فارسی 3530 عنوان

کتاب انگلیسی  2683 جلد

مجلات فارسی  105 عنوان

مجلات انگلیسی 30 عنوان

 

پایان نامه  32 جلد   و تعدادی CD       

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 بازدید این صفحه : 1299
 بازدید امروز : 209
 کل بازدید : 465138
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0.5156