چهارشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٨
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
امام حسین (ع) اَلبَخيلُ مَن بَخِلَ بِالسَّلامِ؛ بخيل ، كسى است كه در سلام كردن بخل ورزد.
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
آیا از امکانات سایت رضایت دارید؟

بلی
خیر

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
صفحه اصلی > معاونت پژوهشی > کتابخانه دانشکده > آئین نامه کتابخانه  

آئین نامه کتابخانه

قوانین عضویت:

کلیه دانشجویان پرستاری، مامایی و پیراپزشکی با ارائه فرم انتخاب واحد و یک قطعه عکس، کارکنان  و مربیان با ارائه کپی از حکم کارگزینی و یک قطعه عکس و می توانند به عضویت کتابخانه درآیند.

قوانین امانت دهی:

اعضای کتابخانه می توانند از کلیه منابع موجود در کتابخانه استفاده نمایند کتابهایی که دارای برچسب رنگی می باشند فقط جهت استفاده در داخل کتابخانه نگهداری می گردند. کلیه اعضا باید کتابهای امانت گرفته شده را پس از دو هفته به کتابخانه عودت نمایند و در صورت نیاز اعضا، کتابهای امانت گرفته شده ای که جلد دیگر آنها در داخل کتابخانه موجود می باشد، یک بار تمدید می گردند. دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند تعداد 5 کتاب، مقطع کارشناسی ارشد 7 کتاب، اساتید، مربیان و اعضاء هیآت علمی 10 کتاب به امانت گیرند.

قوانین تسویه حساب:

 با توجه به شبکه ای بودن سیستم و راحتی اعضاء و هدر نرفتن وقت آنها کلیه اعضا جهت تسویه حساب به کتابخانه ای که در آن عضو شده اند مراجعه و درصورت نداشتن بدهی، کتابخانه مادر میتواند از طرف کلیه کتابخانه های دانشگاه اعضاء را تسویه نماید.

ساعت کار کتابخانه:

این کتابخانه از ساعت 7:30 صبح الی 17:30 عصر  فعال می باشد.

شرح وظایف و ساختار کتابخانه

بخش ثبت کتاب:

اطلاعات کلیه کتابهای خریداری شده از نمایشگاه کتاب و سایر محلهای تهیه کتاب، در دفتر مخصوص ثبت، یادداشت می گردند.

بخش فهرست نویسی:

در این بخش کلیه کتابهایی که در دفتر ثبت گردیده اند با وارد شدن اطلاعات آنها به کامپیوتر فهرست نویسی می گردند. هدف اصلی فهرست نویسی برقراری نظمی است که به کمک آن کتابدار و مراجعه کننده بتواند به آسانی و کمترین زمان ممکن کتاب مورد نیاز خود را پیدا کند. زيرا با فهرست نویسی کتابها، به آنها نظم مخصوصی داده می شود و هر کتاب با توجه به موضوع آن در قسمت مخصوص خود نگهداری می گردد، پس دسترسی به آنها بسیار سریع تر و راحت تر می گردد.

بخش امانت:

اين بخش شنبه تا چهارشنبه از ۷:۳۰ الي ۱۷.۳۰ عصر پاسخگوي نياز مراجعه كنندگان مي باشد.

مجموعه كتب كتابخانه به صورت قفسه باز ارائه مي شود. امانت کتاب ها به صورت رايانه اي و با استفاده از نرم افزار کتابخانه اي "كوها" مي باشد.

وظايف کتابدارن در بخش امانت سرويس دهي و کمک به مراجعين در زمينه جستجو و پيدا کردن منابع مورد نظر مي باشد که طبق برنامه زمان بندي شده فعاليت مي نمايند.

جهت امانت کتب لازم است اعضاء با ارائه کارت عضويت کتابخانه (کارت دانشجويي) که از طرف کتابخانه در شبکه کتابخانه قرار مي گيرد به کتابخانه مراجعه نمايند. 

ارائه کارت دانشجویی توسط خود شخص (صاحب کارت) جهت امانت منابع الزامی است و با کارت یا شماره کارت دیگران، کتاب امانت داده نمی شود.

تمدید امانت كتاب، در صورتی كه متقاضی دیگری نداشته باشد طبق مقررات بلامانع است.

در صورتی كه كتاب امانت گرفته شده توسط اعضاء، متقاضی دیگری داشته باشد، كتابخانه مجاز است درخواست استرداد کتاب از امانت گیرنده نماید.

كتب مرجع شامل فرهنگ ها، دایرةالمعارفها، و كتب منحصر به فرد، مجلات، پایان نامه ها می باشد. (استفاده کنندگان موظفند کتب مرجع را در جایگاه مربوطه در بخش مرجع و در محل کتابخانه مظالعه نمایند.)

 اطلسﻫﺎی آموزشی بنا به تشخیص کتابدار حداکثر بمدت یک شب امانت داده ﻣﻰشود.

در مورد کتابهایی که توسط امانت گیرنده مفقود گردیده و یا مطابق نظر کارشناس مسئول کتابخانه به آن خسارت وارد شده بایستی آخرین چاپ منبع مربوطه حداکثر ظرف مدت یکماه از تاریخ بازگشت کتاب توسط امانت گیرنده تهیه و به کتابخانه تحویل شود. در صورتی که امانت گیرنده موفق به یافتن کتاب مورد نظر نشود می بایست با نظر معاون محترم آموزشی دانشکده کتابی مشابه و یا معادل قیمت کتاب را به بهای روز، قیمت کتاب را به کتابخانه تحویل نمایند.

بخش اطلاع رسانی:

 پاسخگويي به نيازهاي مراجعه کنندگان از طریق نرم افزار كتابخانه اي و پايگاههاي اطلاع رساني، اطلاع رساني تمامي فعاليتهاي كتابخانه از طريق وب سايت و راهنمايي و كمك به مراجعه كنندگان در زمينه هاي اطلاع يابي از طريق آنها ، از اهداف اين بخش مي باشد.

 

 

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 بازدید این صفحه : 1036
 بازدید امروز : 174
 کل بازدید : 494979
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 1.0625